שאלות ותשובות

כאן אתה יכול למצוא כל תשובות אפשריות לשאלות שלך
מהי אמנות לחימה?

לאומניות לחימה 3 מרכיבים: אומנות, ספורט והגנה עצמית. אמנות הלחימה היא אמנות התנועה ואומן לחימה מיומן שולט בגופו לחלוטין.  בעזרת אומנות הלחימה ניתן להגיע להבנה מלאה של מכניקת הגוף, כיצד לעמוד ולזוז, כיצד לנשום וכיצד להפיק את המקסימום מהמכונה המופלאה הזו שנקראת גוף האדם. בעזרת האומנות ניתן להגיע לשלווה ואיזון נפשי ומנטלי ומחקרים פסיכולוגים הוכיחו את היעילות של אומנויות הלחימה בטיפול בילדים, בני נוער ומבוגרים הסובלים מבעיות נוירולוגיות כמו בעיות קשב וריכוז ועד תסמונות דאון, אספרגר ואוטיזם. אומנות הלחימה מהווה פעילות ספורטיבית בעלת מאפיינים אירוביים ואנאירוביים שעוזרים לחזק את הגוף, לשרוף קלוריות, ולהביא את המתחרה לרמה הגבוהה ביותר של מצויינות אישית. הפעילות מתאימה הן למתאמן החובב והן למקצועי כאשר עצימות הפעילות משתנה ממטרה למטרה. גולת הכותרת של אומנויות הלחימה היא ההגנה העצמית. אומנויות לחימה שונות משתמשות בטכניקות ואלמנטים שונים כדי ללמד את המתאמן להגן על עצמו.  קיימות שיטות "רכות", כמו ג'יו ג'יטסו ברזילאי, שמשתמשות בבריחים ומנופים ומאפשרים לקטן לגבור על הגדול. השיטות ה"קשות" כמו קראטה ואיגרוף תאילנדי משתמשות במכות (אגרופים, ברכיות, מרפקים) על מנת לגבור על התוקף. לא משנה מה השיטה ומה הטכניקה, אומנויות הלחימה יעניקו לכם ולכן, קטנים וגדולים, צעירים ומבוגרים את היכולת להגן על עצמכם ולרכוש בטחון עצמי ושלווה נפשית.

מה זה ג'יו ג'יטסו ברזילאי?
 ג'יו ג'יטסו ברזילאי היא אמנות לחימה ששמה דגש על שימוש במנופים (Lavarage) ובעבודת קרקע. בהנחה שהיריב שיתקוף אותי גדול וחזק ממני לא ארצה להיכנס להחלפת מהלומות איתו, לכן אשתמש בטכניקה שתאפשר לי לפצות על ההבדלים הפיזיים.
באימונים נלמדות טכניקות הנשענות על בריחים ונעילות על מפרקי הגוף, שליטה ביריב והשגת עמדה שולטת. השיטה היוותה ועדיין מהווה את הבסיס המשמעותי ביותר לקרבות MMA.

 

מה הם עקרונות השיטה?
 בג'יו ג'יטסו הברזילאי פועלים לפי 3 עקרונות.
  1. שליטה בטווח – אם אוכל לשלוט במרחק מהתוקף שלי אבטל את היעילות שלו. אם אהיה רחוק, התוקף לא יוכל לפגוע בי, אם איזום צמצמום טווח ואצמד אליו יעילות המכות שלו יצטמצמו ואף ייעלמו.
  2. שליטה במצב (position before submission) – במידה ובחרתי לצמצם מרחק ולהיצמד אליו, אשלוט ביריב תוך כדי הצרת תנועותיו על ידי השמת המשקל שלי עליו ושליטה בגפיים.
  3. מימוש השליטה – לאחר שהשגתי שליטה על תוקף אבטל את היתרון הפיזי שלו על ידי הורדתו לקרקע, שם אוכל להחליט אם להכות אותו או להשתמש בבריח  ולהפעיל לחץ מתון על מפרקיו כדי להביא לסיום התקיפה. אם הגעתי לקרקע בניגוד לרצוני אפעל לצאת מעמדה נחותה בה אני חשוף להתקפות, אשיג עמדה שולטת ואחזור לעמידה תוך שליטה בתוקף על הקרקע.
למה זה טוב?

למה זה טוב?!?

  • פעילות גופנית.
  • הגנה עצמית.
  • שריפת קלוריות.
  • אוירה משפחתית וידידותית.
מה לא טוב פה?
האם אוכל להגן על עצמי?

הג'יו ג'יטסו הברזילאי היא מעל לכל כלי להגנה עצמית. הספורט הוא כלי מעולה לשיפור הכושר הגופני, לשריפת קלוריות ולתרגול הטכניקות אך מעל לכל נלמדות טכניקות שיעזרו לך להגן על עצמך מול תוקף גדול, חזק ואגרסיבי ממך.

אבל אין לי ניסיון באומניות הלחימה!

אין צורך בידע קודם או בניסיון באומנות לחימה זו או אחרת.

האם אפשר להתאמן עם מגבלה גופנית?

בגלל שהטכניקות לא בנויות על יכולות פיזיות מיוחדות, ניתן להתאמן גם במידה וסובלים ממגבלה גופנית כלשהי.כל עוד מקבלים אישור מרופא כמובן.

אני חושש לקבל מכות!

האימונים מתבצעים בצורה מבוקרת תוך מתן דגש מירבי על בטיחות.

אמנם זו אומנות לחימה ולא חוג ריקוד, אך אף אחד לא ייתן מכות בצורה לא מבוקרת וללא מגינים.

מה אם אני רוצה להתאמן ולא להתחרות?

האימונים נערכים למטרות למידה ותרגול ואינם במתכונת נבחרת תחרותית.

מה אם אני רוצה להתחרות?

במידה ותבחר/י להתחרות בג'יו ג'יטסו ברזילאי או MMA בתחרויות חובבניות או מקצועניות, נקבע לך תכנית אימונים יעודית ונכין אותך בצורה הטובה ביותר.

תוך כמה זמן אגיע לחוגרה שחורה?

אנחנו מתאמנים כדי ללמוד ולהשתפר, לא כדי להשיג חגורות. אבל אם זה בכל זאת מעניין אותך כל כך – דרושות כ-10 שנים להגיע לחגורה שחורה.

לחלק יקח יותר זמן ולחלק פחות. כדי להתקדם צריך להתאמן ולהתמיד וכן, לכישרון יש תפקיד אך לא יותר מהתמדה.
מה זה MMA?

MMA הן ראשי תיבות ל-Mixed Martial Arts.

ה-MMA הוא ענף לחימה ספורטיבי שמקורו בברזיל (במקור VALE TUDO = 'הכל הולך' בפורטוגזית) בו ניתן לנהל את הקרב במספר ממדים. למשל – בקרב איגרוף משתמשים באגרופים.

באיגרוף תאילנדי משתמשים באגרופים, מרפקים, בעיטות וברכיות. בג'ודו מתרכזים בהטלות ובהאבקות בריתוקים. בקרב MMA מותר למעשה להשתמש בכל הטכניקות הנ"ל והקרב יכול להתנהל בעמידה או על הקרקע כשמותר להשתמש במכות, בבריחים, נעילות וחניקות.

מה הקשר בין MMA לג'יו ג'יטסו ברזילאי?

ענף ה-MMA פרץ לתודעה העולמית לאחר שהוריון גרייסי, בנו הבכור של ממציא הג'יו ג'יטסו הברזילאי הליו גרייסי, רצה להראות לעולם את היעילות של השיטה שפיתח אביו והקים את ה-UFC, ליגת ה-MMA הבכירה בעולם כיום. לוחם MMA יכול לבוא מאחד משני רקעים – סטרייקינג או גרפלינג. לוחם שמגיע מרקע של סטרייקינג, אם הוא מתאגרף, מתאגרף תאילנדי/ קראטיסט וכד' יעשה השלמה לג'יו ג'יטסו כדי שיוכל להתמודד על הקרקע. לוחם שמגיע מרקע של גרפלינג, ג'יו ג'יטסו ברזילאי, האבקות, ג'ודו, סמבו וכד' יעשה השלמה ללחימת עמידה. לוחם טוב יחזיק ברמה גבוהה בשני ממדי הלחימה אך כמעט תמיד ישען בעיקר על הבסיס החזק שלו. ה-MMA שנלמד אצלנו במועדון נשען על ג'יו ג'יטסו ברזילאי תוך מתן השלמות סטרייקינג.

כיום אין לוחם MMA מקצועני ברמה הגבוהה שלא מתאמן בג'יו ג'יטסו ברזילאי בצורה סדירה.
האם יש קבוצות נפרדות לנשים וגברים? מתחילים מתקדמים?

נשות האקדמיה מתאמנות עם הגברים מתוך תפיסה שבזמן אמת סביר שהתקיפה תתבצע על ידי גבר ולכן התרגול צריך להיות עם גברים. כמובן שהתרגולים נעשים בצורה זהירה ועד היום אף גבר לא נפגע במהלך אימון עם אישה. בהמשך תיבחן פתיחה של קבוצת נשים.

רוב אימוני האקדמיה מתאימים לכל הרמות, אך ישנם גם אימונים שמיועדים למתחילים ואימונים שמיועדים למתקדמים. כל אחד ימצא מקום שמתאים לו באקדמיה.

מה ההבדלים בהגנה העצמית בין הג'יו ג'יטסו הברזילאי לשיטות אחרות?

רוב השיטות מתמקדות בהגנה עצמית בעמידה ומזניחות את אלמנט הקרקע. מעבר לכך שרוב ההתקפות מסתיימות על הקרקע, כל נסיונות האונס מתבצעים על הקרקע. בג'יו ג'יטסו הברזילאי ניתנים הכלים להתמודד עם מה שקורה ברגע שהתוקף הצליח לשים אותי על הגב – אלמנט קריטי בתקיפת נשים.
מה זה אגרוף תאילנדי?

אגרוף תאילנדי היא שיטת לחימה מבוססת מכות (סטרייקינג) בה מותר השימוש במכות אגרוף, מרפק, ברך ורגל. ניתן להתאמן באגרוף תאילנדי בלבד וניתן כהשלמה לג'יו ג'יטסו/MMA/הגנה עצמית

מה זה האבקות?

האבקות היא ספורט לחימה מבוססת אחיזות (גרפלינג) בה מגיעים לשליטה ביריב על ידי אחיזות גוף, חביקות, ריתוקים ונעילות. ההאבקות היא ענף אולימפי ושיטה משלימה לכל לוחם MMA

צרו קשר לקבלת אימון חינם
צרו קשר לקבלת אימון חינם

אנחנו לא בסביבה עכשיו אבל תתחיל להתחמם אנחנו כבר חוזרים אלייך, אפשר גם להתקשר ל 050-5568555

התחל להקליד ולחץ על Enter כדי לחפש

WhatsApp chat