התפתחות הג'יו ג'יטסו ברזילאי

מקורות הג'יו ג'יטסו מגיעים עד הודו, בערך 2000 שנה לפני הספירה. יש האומרים, שזו צורת הלחימה העתיקה ביותר. הטכניקות נוצרו ע"י נזירים, שביקשו להגן על עצמם בדרכים מפני שודדים וברברים. הגי'ו ג'יטסו התפשט דרך סין והגיע בסופו של דבר ליפן.

ביפן, נוצרו עם השנים, סגנונות רבים של ג'יו ג'יטסו. חלקם, שונים מאוד אחד מהשני. סגנונות הג'יו ג'יטסו, עברו שינויים רבים והותאמו למציאות המודרנית. גם הג'ודו והאייקידו, מקורם בג'יו ג'יטסו.

ב- 1914, הגיע האלוף היפני, מאסטר מיטסויו אסיי מאדה, לברזיל. מאדה היה מומחה לג'יו ג'יטסו וג'ודו. בברזיל עמד מאדה בראש קהילה שהיגרה מיפן. אחד האנשים שעזרו למאדה להתאקלם במקום היה פוליטיקאי בשם גאסטו גרייסי. לאות תודה והערכה, לימד מאדה ג'יו ג'יטסו את בנו של גאסטו. שמו של הבן היה קרלוס גרייסי. קרלוס לימד ג'יו ג'יטסו את שאר אחיו. הבולט שבהם היה, הליו גרייסי. האח הצעיר.

maeda1

מאסטר מיטסויו אסיי מאדה

ב- 1925, נפתח הדוג'ו הראשון בברזיל, ע"י משפחת גרייסי. זו למעשה הייתה אבן הפינה להתפתחות הג'יו ג'יטסו הברזילאי (גרייסי ג'יו ג'יטסו). הליו גרייסי, שהיה אדם קטן ממדים, התקשה לבצע מהלכים מול אנשים גדולים וחזקים, כיוון שהטכניקות שלמד מאחיו קרלוס (חניכו של מאדה היפני), הצריכו כוח. בכדי להתגבר על מכשול זה, החל הליו לפתח את מה שלימים ייקרא – "גרייסי גי'ו ג'יטסו" (או ג'יו ג'יטסו ברזילאי). הליו, התבסס על מה שלמד ממאדה, אבל שיפר וליטש את הטכניקות, כדי שיתאימו לו. המטרה הייתה להיות מסוגל לבצע את הטכניקה ללא הסתמכות יתרה על כוח. המבחן האמיתי היה כמובן להצליח עשות זאת מול יריבים כבדים וחזקים ממנו.

סגנון לחימה זה, צבר תאוצה בזירות לחימה שנקראו -VALE TUDO ("אין חוקים") – הכל הולך. בטורנירים אלו, שאורגנו ע"י קרלוס והליו גרייסי ושצברו תאוצה בכל ברזיל, באו לידי ביטוי כל האלמנטים של קרב כולל ומלא. אנשים מכל סגנונות ושיטות הלחימה, הגיעו ליטול חלק באירועים אלו. במשך שנים, השליטה של הגרייסים בטורנירים אלו וגם בתחרויות של ג'יו ג'יטסו, היתה מוחלטת. הנצחונות המרשימים של הליו גרייסי, הקנו למשפחת גרייסי ולג'יו ג'יטסו שלהם, הרבה כבוד בברזיל. מאוחר יותר, גם בני משפחת גרייסי נוספים החלו להתחרות ולנצח בזה אחר זה, דבר שהעלה את המיתוס שלהם בעיני הציבור.

התפנית הגדולה בעולם, קרתה ב 1993. רויס גרייסי (בנו של הליו), הביס באירוע VALE TUDO ראשון מסוגו בארה"ב, לוחם אחר לוחם וזכה בטורניר. שם האירוע היה, UFC Ultimate Fighting Championship האירוע היה מאוד מתוקשר והגיעו אליו אלופים רבים ממגוון שיטות. אלופי עולם לשעבר בקיקבוקסינג, אלופי קראטה, טקוואן דו, מתאגרפים ואלופי היאבקות. האירוע הזה, הוביל לאירועים נוספים כאלו בארה"ב וגם ביפן. שליטתם של בני משפחת גרייסי הרבים שהתחרו בזירות השונות, הייתה ברורה ומוחצת. שמות גדולים כמו: ריקסון גרייסי, רוילר גרייסי, רנזו גרייסי, ראלף גרייסי, רודריגו גרייסי ואחרים, שלטו בזירות הלחימה החופשית, של שנות ה-90.

רויס גרייסי נגד אקבונו

בקרב הגרייסים, היו בעבר, וגם כיום, אלופי ברזיל ואלופי עולם. משפחת גרייסי היא משפחה ענפה מאוד. לקרלוס היו 21 ילדים ולהליו 9 ילדים.
הג'יו ג'יטסו זרם (וממשיך לזרום) במשפחה מדור לדור. הגרייסים לימדו ובנו לאורך השנים, אינספור תלמידים ומורים שעזרו להם להפיץ את הג'יו ג'יטסו ברחבי הגלובוס ולהפוך את זה לאומנות לחימה בינלאומית ומאוד מבוקשת.

הגרייסי ג'יו ג'יטסו, נלמד גם בגופי ביטחון שונים. בעיקר בברזיל וארה"ב. בין הבולטים שאפשר לתת כדוגמא: CIA , FBI, מחלקות משטרה, אבטחה ויחידות צבא מובחרות.

גראנד מאסטר הליו גרייסי, מייסד הג'יו ג'יטסו הברזילאי, הלך לעולמו בגיל 95.
גראנד מאסטר הליו גרייסי, הינו חלק מההיסטוריה המודרנית של אומנויות הלחימה.
נחשב לאגדה ולאחד מאמני הלחימה המוערכים ביותר במאה ה-20.
זכה במדליית כבוד מראש ממשלת ברזיל ולתואר "גיבור הספורט הלאומי הראשון של ברזיל"!

גראנד מאסטר הליו גרייסי ומאסטר רויילר גרייסי

צרו קשר לקבלת אימון חינם
צרו קשר לקבלת אימון חינם

אנחנו לא בסביבה עכשיו אבל תתחיל להתחמם אנחנו כבר חוזרים אלייך, אפשר גם להתקשר ל 050-5568555

התחל להקליד ולחץ על Enter כדי לחפש

WhatsApp chat